JODAVIT + SELEN 250 ml

Jodavit + Selen

Zawartość opakowania:

  • Składniki: woda, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu, jodan sodu.
  • Objętość netto: 250 ml (83 porcje po 3 ml, lub 50 porcji po 5ml).
  • Miarka: od 2,5 do 20 ml

W przypadku chorób tarczycy – przed rozpoczęciem dawkowania należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Produkt nie może być podawany osobom chorującym jednocześnie na niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia oraz sposób stosowania: u osób dorosłych stosować 1 porcję 3- 5 ml dziennie. U kobiet w ciąży oraz karmiących 1 porcję (5 ml) dziennie. Do pojemniczka dozującego wlać roztwór do kreski oznaczonej 3 ml lub 5 ml, odmierzoną porcję dodać do wody lub napoju bezalkoholowego. Po użyciu umyć pojemnik dozujący.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Stosowanie u kobiet w ciąży oraz karmiących po konsultacji z lekarzem.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Przeciwwskazania: w przypadku chorób tarczycy, stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze 1 – 25 °C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Po otwarciu: należy spożyć w ciągu 180 dni.
Objętość netto: 250 ml

100 % dziennego zapotrzebowania
na jod i selen

Preparat stanowi unikalne połączenie koncentratu jodu „Jodavit” z selenem pod postacią selenianu sodu. Suplement stworzony został w celu kompleksowego wsparcia tarczycy. Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do produkcji przez tarczycę hormonów FT3 i FT4. Podczas ich produkcji w tarczycy zachodzi zjawisko stresu oksydacyjnego, które jest niwelowane właśnie przez selen.

Suplementacja selenu zmniejsza stan zapalny związany z chorobą Hashimoto. Badania wskazują, że suplementacja selenem powoduje spadek przeciwciał przeciw peroksydazie tarczycowej (anty-TPO) a także zwiększenie proporcji między FT3 a FT4. Niedobór tego pierwiastka zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (czyli chorobę Hashimoto), niedoczynność tarczycy czy wole obojętne.

Jod i selen nie tylko na tarczycę!

Chociaż pierwiastki te są zazwyczaj kojarzone z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, nie należy bagatelizować ich wpływu na cały organizm. Jod i selen są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, ochrony przeciwnowotworowej, płodności i odpowiedniego poziomu libido.