JODAVIT TO PRODUKT DLA CIEBIE I TWOJEGO DZIECKA

JODAVIT Jod suplement diety (250ml)

Powiązane produkty:

Jodavita Junior

Suplement diety jod w płynie dla dzieci (250ml)

Jodavita + Selen

Suplement stworzony w celu kompleksowego wsparcia tarczycy. (250ml)

Zawartość opakowania:

  • Składniki: woda, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu, jodan sodu.
  • Objętość netto: 250 ml (83 porcje po 3 ml, lub 50 porcji po 5ml).
  • Miarka: od 2,5 do 20 ml

W przypadku chorób tarczycy – przed rozpoczęciem dawkowania należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Produkt nie może być podawany osobom chorującym jednocześnie na niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia oraz sposób stosowania: u osób dorosłych stosować 1 porcję 3- 5 ml dziennie. U kobiet w ciąży oraz karmiących 1 porcję (5 ml) dziennie. Do pojemniczka dozującego wlać roztwór do kreski oznaczonej 3 ml lub 5 ml, odmierzoną porcję dodać do wody lub napoju bezalkoholowego. Po użyciu umyć pojemnik dozujący.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Stosowanie u kobiet w ciąży oraz karmiących po konsultacji z lekarzem.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Przeciwwskazania: w przypadku chorób tarczycy, stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze 1 – 25 °C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Po otwarciu: należy spożyć w ciągu 180 dni.
Objętość netto: 250 ml

100 % dziennego zapotrzebowania na jod

Jodavit to pierwszy na polskim rynku suplement diety z jodem w płynnej formie. Opatentowana kompozycja jodu składająca się jodku potasu, jodanu potasu, jodku sodu i jodanu sodu w rekomendowanej dawce zaspokaja 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod. Płynna forma preparatu na bazie wody artezyjskiej pozwala na dostosowanie dawki do indywidualnych potrzeb. Preparat nie ma smaku i można łączyć go z napojami, co czyni go idealnym suplementem dla najmłodszych.

Dla prawidłowego rozwoju i dobrego stanu zdrowia

Jod to „pierwiastek życia” niezbędny nie tylko tarczycy, ale każdej komórce organizmu. Suplementacja jodu jest szczególnie istotna podczas ciąży i w okresie laktacji, gdy zapotrzebowanie na niego znacznie wzrasta. Pierwiastek ten ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju Maluszka, ograniczając ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u dziecka, przede wszystkim zaburzeń neurologicznych i niedorozwoju umysłowego. Suplementację warto wdrożyć jeszcze przed rozpoczęciem starań o potomka, bowiem osoby z umiarkowanym do ciężkiego niedoborem jodu mają o 46% niższe szanse na zajście w ciążę w każdym cyklu. Jego niedobór w ciąży zwiększa także ryzyko poronienia.